Hamilelik Gebelik Ve Doğum

Üreme sağlığınıza Alaattin Kaçar ile önem gösterin rutin kontrollerinizi yaptırın sorunu daha başlamadan bitirin


Randevu Al
 

Kadın Cinsel Sisteminde Yaşanabilen Problemler Ve Tedavileri

KISIRLIK PROBLEMİ (İnfertilite)

Polikistik over (yumurtalık) sendromu (PCOS),yumurtalık yetmezliği,hipogonadotropik hipogonadizm,diğer hormonal bozukluklar,tüplerden kaynaklanan kısırlık gibi bir çok sebebi vardır.Tüp bebek (in-vitro fertilizasyon) en çok bilinen fertilite tedavisidir ancak doğal yollardan gebe kalmakta zorluk çeken çiftlere önerilecek daha farklı tedavi yöntemleri de mevcuttur.

YUMURTALIKTA KİSTLER

Yumurtalık kistlerinin çoğu küçüktür ve belirtilere neden olmaz. Bazıları kendiliğinden geçerler. Bazıları, burkulma, kanama ve patlama nedeniyle belirtilere neden olabilirler.Yumurtalık kisti hormon tedavisinde doğum kontrol hapları kullanılabilir veya doktorunuz kisti almak için ameliyat önerebilir.

DOĞUMSAL PROBLEMLER

Doğumsal problemler; tüplerinin kapalı olması, rahimde yapısal anomaliler, yumurtalıkların gelişememesi veya yumurtalık tembelliği gibi bir çok çeşit karşınıza çıkabilir. Doğum sürecinde doktorunuzun tavsiyeleri önemlidir


Rutin Jinekolojik Muayeneni Ol

Sağlıklı Yaşa

Kadınların bahsettiğimiz psikolojik ve fizyolojik risklerden olabildiğince sakınabilmeleri için hiç değilse yılda bir kez Kadın Hastalıkları Uzmanı‘ na Jinekolojik Muayene olmaları tavsiye edilmektedir.

Chrome