Kadın Hastalıkları (Jinekoloji)

Üreme sağlığınıza Alaattin Kaçar ile önem gösterin rutin kontrollerinizi yaptırın sorunu daha başlamadan bitirin


Randevu Al
 

Yapısal Kadın Hastalıkları Belirtileri ve Sonuçları

POLİKİSTİK OVER SENDROMU

Bu sendrom düzenli yumurtlamanın olmaması sonucu, adet gecikmeleri, aşırı tüylenme, kilo almaya meyil, ciltte yağlanma ve sivilcelenme gibi tipik belirtileri olan bir durumdur.

ÇİKOLATA KİSTLERİ (ENDOMETRİOZİS)

Bu hastalık kronik bir rahatsızlıktır, belirtiler hafife alındığı için kısırlık ortaya çıkana kadar genellikle fark edilmez. Endometriozis teşhisinin tek kesin yolu bir laparoskopik yöntemle göbek deliğinden girilerek kamera ile karın içine bakılmasıdır.

İDRAR KAÇIRMA

İdrar kaçırma insanların ortalama ömürlerinin uzaması ve beklenen yaşam kalitesinin artmasıdır.İdrar kaçırma, cerrahi veya cerrahi dışı yöntemlerle, ilaçla tedavi edilebiliyor.MİYOMLAR VE URLAR

Dokulardaki olağan dışı doku büyümelerine tümör ya da ur denilmektedir. Klasik olarak miyomların tedavisi cerrahi olarak kabul edilmektedir. Rahmin korunması gereken durumlarda sadece miyom veya miyomların alınması (miyomektomi) tercih edilir.


ADET DÜZENSİZLİKLERİ

Çoğunlukla hormonal değişimlerden kaynaklanan adet düzensizliği, menopoz, diyabet, depresyon gibi bir çok sebebi olabilir. Tedavisi için doğru teşhis ile tedavi yöntemi uygulanmalıdır.

Rutin Jinekolojik Muayeneni Ol

Sağlıklı Yaşa

Kadınların bahsettiğimiz psikolojik ve fizyolojik risklerden olabildiğince sakınabilmeleri için hiç değilse yılda bir kez Kadın Hastalıkları Uzmanı‘ na Jinekolojik Muayene olmaları tavsiye edilmektedir.

Chrome